Psikoloğa Gitmenizin Gerektiğini Anlamanın 7 Yolu

Psikoloğa gitmek kimi zaman kişiler tarafından gereksiz kimi zaman da aşağılayıcı olarak görülmektedir. Ancak bu durum düşünüldüğü gibi değildir. Psikologlar sizin psikolojik olarak problemlerinizi ortadan kaldırmanıza yardımcı olacak en iyi yol göstericilerdir. Bu nedenle psikoloğa gitmeniz gerektiğini düşündüğünüz anlarda çekinmeden randevunuzu almalısınız. Psikoloğa gitmenizin gerektiğini anlamanın 7 yolu şöyledir;

 1. Sorunlarınız çözülemez ve karışık hale geldiyse,
 2. Psikolojik durumunuz günlük hayatınızı olumsuz yönde etkiliyorsa;
 3. Kendinizi ve duygularınızı kontrol altına alamıyorsanız,
 4. Sürekli olarak ağlama hissiyatı duyuyorsanız,
 5. Duygularınız sürekli olarak değişiklik gösteriyorsa,
 6. Bir travma yaşadıysanız,
 7. Kendinizi motivasyonsuz, fazla yorgun ya da stresli hissediyorsanız bir psikoloğa görünmenin zamanı gelmiş demektir.

Psikoloğa Ne Zaman Gidilmelidir?

Psikoloğa gitmenizin gerektiğini anlamanın 7 yolu size uyum sağlıyorsa https://www.psikologezgiyuruk.com/ web sitesi üzerinden Edirne iline bulunan en iyi psikologlar ile görüşebilirsiniz. Böylece sorununuzun çözümüne yönelik ilk adımınızı atabilirsiniz. Bu durumların dışında da kendinizi çaresiz ve bir konuya takıntılı hissediyor, bunu atlatamıyorsanız da psikolog ile görüşerek kendinizi rahatlatabilirsiniz.

Psikolog Kliniğimizde Hangi Hizmetler Verilmektedir?

Psikolog kliniğimiz sizlere özel olarak birçok danışmanlık türünü gerçekleştirmektedir.

 • Yetişkin danışmalığı: Yetişkinlerin yaşadığı problemlerin çözülmesine yönelik danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Yetişkinlik hayatı ve koşturmacası içerisinde kişiler farklı psikolojik durumlarla karşılaşabilmektedir. Her türlü psikolojik durumun yardımını size sağlamaktayız.
 • Çocuk ve Ergen Danışmanlığı: Çocukluk ve ergenlik hayatın en önemli yıllarıdır. Bu durumlarda hissedilen bir rahatsızlık yetişkinlik hayatını olumsuz olarak etkileyecektir. Bu nedenle çocukluk ya da ergenlikteki bir bireye en iyi çözümlerin sağlanması gerekmektedir. Psikolog kliniğimiz çocuk ve ergenlerin en iyi şekilde yardımcı olmayı amaçlamaktadır.
 • Oyun Terapi: Oyun terapi özellikle çocuklarda uygulanan, oyun yolu ile problemin keşfedilmesini ve çözülmesini sağlayan yöntemdir. Çocuklar yetişkinler gibi sıkıntılarını anlatamaz çoğu zaman anlayamaz da. Bu nedenle yetişkinlerdeki terapi yöntemleri çocuklarda işe yaramayacaktır.
 • Kurumlara yönelik danışmanlık: Kurumlarda profesyonel kararların alınması, belirli pozisyonların belirlenmesi, kurum içerisindeki çalışanların stres durumunun düşürülmesi için kurumlara yönelik danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Psikoloğa Gitmeniz Gerektiğini Düşünüyorsanız

Psikoloğa gitmenizin gerektiğini anlamanın 7 yolu nedir değerlendirdiğiniz ve artık psikoloğa gitmeniz gerektiğine karar verdiyseniz;

 • Kendinize güvenmelisiniz ve bu kararınızdan vazgeçmemelisiniz. Kendinizden emin olmalısınız.
 • Kendinizin dışarıdan olumsuz bir birey olarak değerlendireceğini düşünüyorsanız bu fikrinizden vazgeçmelisiniz.
 • Kararlı ve sabırlı olmalısınız. Kimi zaman terapiler sizi yorsa da çözüme ulaşana kadar devam etmelisiniz.
 • Psikoloğa gitmeniz gerektiğini düşündüğünüz anda bir randevu almalısınız. Randevu almayı ertelemek sizin için ileride caydırıcı olacaktır.
 • Psikologların sizin için elinden gelenin en iyisini yapacağını bilmelisiniz.

Eğer Edirne ili içerisinde en iyi psikologlarla görüşmek istiyorsanız anında kliniğimizden randevu alabilirsiniz. Kliniğimizden randevu almak için dilerseniz kliniğimize gelebilir, telefon numaramızdan bize ulaşabilir, web sitemizi kullanabilir ya da whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba! Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?