1988 yılı Edirne doğumludur.

2013 yılında Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olmuş, Yüksek lisans öğrenimini Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştır.

Lisans Eğitim sırasında Trakya Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Psikiyatri Kliniğinde Psikoz Erkek ve Kadın ünitesinde çalışmalarını yürütmüştür. Özel Edirne Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde engelli gruplarla çalışmış ve burada stajını tamamlamıştır.

Bunun yanı sıra birçok Sosyal Sorumluluk Projesinde yer almış Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı ile proje çalışmasında bulunmuş, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfında 1 Yıl süre ile İngilizce Dersi ve Kendime Yolculuk Atölyesinde gönüllü eğitmenlik yapmıştır.
2012 Yılında Girne Amerikan Üniversitesinde gerçekleştirilen Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresine katılıp Uzman Psikolog Emre Konuk ile EMDR Çalışma Grubuna katılmıştır.

 

Yüksek lisans eğitimi sırasında Bilişsel Davranışçı Terapilerde uzmanlaşan Yürük, bir çok farklı psikoterapi ekolünde de eğitime sahiptir. 2012 Yılında Türk Psikologlar Derneğinde Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Peabody Resim Kelime Tanıma Testi, Resim Çizme Testleri, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi ,Cümle Tamamlama Testi (Beier), Duygu Durumu Ölçekleri ,Motor Algı Testlerini Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi başlığında başarıyla tamamlamış , 2015 Yılında ise Minnesota Çok Yönlü Kişilik Tarama Envanteri eğitimini tamamlayarak uygulama ve yorumlama yetkisi kazanmıştır. 2015 yılında Trakya Üniveristesi bünyesinde ‘Pedagojik Formasyon Eğitimini’ tamamlamıştır. 2015 yılında PADEM’ de Oyun Terapisi eğitimini tamamlayıp ‘Oyun Terapisti’ Ünvanını kazanmıştır. 2020 yılında Dr.Alp Karaosmanoğlu ile Uluslararası Şema Terapi Sertifika Eğitimini tamamlamıştır. MOXO Türkiye Dikkat Testi lisanslı Edirne uygulayıcısıdır. Yüksek Lisans Eğitimi Sırasında NP İstanbul Nöropsikiyatri Hastanesinde Erişkin Psikiyatri Birimi, Çocuk ve Ergen Psikiyatri Birimi , Yataklı Klinikler ve Bağlımlılık Kliniklerinde stajını tamamlamıştır.

Lisans Eğitimini tamamladıktan sonra 2013 yılında arasında Özel Arda Özilke Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde çalışmaya başlamış burada Engelli Grupları ve ailelerine Psikolojik Danışmanlık vermiştir. 2015 Yılında Uzm. Diyetisyen Esra Çelakıl Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Merkezinde 1 yıl süre ile Klinik Psikolog olarak danışan görmüştür. 2016 yılında Reckitt Benckiser şirketinin Türkiyede gerçekleştirdiği ‘Sen Değerlisin’ Projesi kapsamında Trakya Proje Sorumluluğu görevini yürütmüş; Edirne il ve ilçelerinde Ortaokul kademesinde ki öğrenci ve ailelerine ‘Özsaygı’ seminerleri gerçekleştirmiştir. 2016 yılında Edirne Gelişim Anaokulunda Anaokulu Müdürlüğü ve Okul Psikoloğu görevini yürütmüş, 2017 yılında Edirne Neşe Erberk Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde Kurum Müdür Yardımcılığı ve Kurum Psikoloğu görevini yerine getirmiş, Okul öncesi çocuklar ve aileleri ile çalışmıştır.

Ezgi Yürük şuan kendi kurmuş olduğu danışmanlık merkezinde klinik psikolog olarak hizmet vermekte, çocuk, ergen, yetişkin ve ailelerle psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir.

 

 

ALINAN EĞİTİMLER VE KATILIMCISI OLUNAN KONFERANSLAR

 

 • EMDR 1.Düzey Temel Eğitimi – Davranış Bilimleri Enstitüsü – Psikolog Emre Konuk –Psikolog Asena Yurtsever
 • Şema Terapi Uluslararası Sertifika Eğitimi  – Psikiyatrist Dr. Alp Karaosmanoğlu
 • Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Eğitimi – Prof.Dr Hakan Türkçapar
 • Oyun Terapi Eğitimi – PADEM
 • MOXO Dikkat Testi – Dr. Ferda Korkmaz Özkanoğlu
 • Minnesota Çok Yönlü Kişilik Tarama Envanteri – Türk Psikologlar Derneği
 • Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi (Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Peabody Resim Kelime Tanıma Testi, Resim Çizme Testleri, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi ,Cümle Tamamlama Testi (Beier), Duygu Durumu Ölçekleri) – Türk Psikologlar Derneği
 • 21. Yüzyılda Ebeveyn Olmak – Prof Dr. Binnur Yeşilyaprak.
 • Çocuklarla Çatışmak mı, Uzlaşmak mı? – Doğan Cüceloğlu.
 • Öğrencilerin İstenmeyen Davranışlarını Yönetme – Dr. Oktay Aydın.
 • Zor Velilerle İletişim – Dr. Oktay Aydın.
 • Beyin ve Çocuk Gelişimi – Prof. Dr. Yankı Yazgan.
 • Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi – Girne Amerikan Üniversitesi
 • EMDR’ a Giriş – Emre Konuk – Girne Amerikan Üniversitesi

Merhaba! Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?