Edirne Psikolog Muayene Ücretleri

Çoğu insanın; psikoloğa gitmeden önce kafasında merak ettiği bazı sorular vardır. Örneğin; ‘Seans ücreti ne kadar? Bütçeme uyuyor mu? Kaç seans sürecek?’ gibi sorular kafalarında belirebilmektedir. Edirne Psikolog Muayene Ücretleri konusunda detayları sizinle aşağıda paylaşacağız. Bundan önce psikolog nedir ne iş yapar gibi kısa soruları cevaplayalım.

Psikolog, sözlük anlamı “ruh bilimci” olan bir sözcüktür. Bu tanımı biraz detaylandıracak olursak eğer insan ve hayvan davranışlarını inceleyen, normal kabul edilenlerin dışındaki davranışları düzeltmeye çalışan, mesleki bilgilerini bilimsel araştırmalarda ve insanların yaşadığı problemleri çözmede kullanan kişilere psikolog denir. Psikologlar, zihin ve davranışları bilimsel yöntemlere dayanarak inceler. Yalnızca danışanlarını değil, uygulayıcı ve araştırmacı psikolog görevini üstlenirler. Farklı alanlar ve danışanlar olmadan çalışabilen psikologlar grup veya birey davranışlarını inceler ve edindiği becerilerle kişilerin sorunlarını çözüme kavuşturmak isterler. 4 yıl psikiyatri ihtisası yaparak unvana sahip olanlar için görev tanımları; Eğitim ve sertifikasını aldığı testleri hastalara uygulamak, test sonucunu uzman hekimlerle ve kurumlarla paylaşmak, psikolojik destek vermek, neden ve sonuç ilişkisi kurmak şeklinde sıralanabilir.

Şimdiye kadar kim bir psikoloğa gittiyse, mutlaka sorunuyla ilgili bir düzelme veya en azından bir pozitif gelişmede önemli bir yol kat etmiştir. Ne yazık ki, psikologların yaptıkları işi bir doktorun yaptığı iş gibi algılayamıyoruz, bu aslında ciddi bir sorun. Doktor bize iğne yaparak, ilaç vererek veya ameliyat ederek iyileştiriyor. Acı bedende şiddetli olarak hissedildiği ve göründüğü için, sağlıkçıların işine ve kabiliyetine güveniriz. Ve sağlık sigortamızla çoğu masraflar karşılanır. Psikologların tedavilerini sağlık sigortaları tıbbi bir tedavi olarak kabul etmedikleri için, psikologların ücretleri sizin cebinizden ödemeniz gerekiyor. Bazı özel sağlık sigortaların ek paketlerinde psikologların tedavileri karşılanıyor ama bu bir istisnadır. Aynı sorun neredeyse her ülkede yaşanıyor.

Sürelerine Göre Edirne Psikolog Muayene Ücretleri

Edirne Psikolog Muayene Ücretleri

Psikolojik olarak aldığımız desteğin fiziksel olarak bizi etkilemediğini düşündüğümüz için cebimizden çıkan para bize büyük meblağlar olarak görünür, lakin işin aslı hiçte öyle değil aslında. Doktorların yaptıkları işlemlerin ücretlerini biliyor musunuz? Sadece bir enjeksiyonun ücreti ilacı hariç 25 TL’dir. Bütün bunlara şu ayrıntıları da eklersek;

  • Bir psikolojik rahatsızlığı ne kadar geç tedavi ettirirseniz, tedavi süreci o kadar uzun ve zor olur.
  • Psikoloğun işi seansla bitmiyor. Her seanstan sonra sizin sorununuzla ilgili analiz yapıyor.
  • Edirne Psikolog yıllarca uzun eğitimler sonrası işine başlamış ve ardından düzenli olarak eğitici seminerlere katılmıştır.
  • Terapi içinde seansların arasında zaman bırakıldığı için aylık gideriniz fazla olmuyor.

Edirne Psikolog Muayene Ücretleri kliniklerde yapılan seanslara, seans saat aralığına göre değişkenlik gösterebilir. Uygulanan terapi yöntemlerine bağlı olarak değişiklik gösteren psikiyatri muayenesi ortalama 45 dakika 1 saat sürmektedir. Psikolog ücretleri kişiden kişiye, kurumdan kuruma farklılık göstermektedir. Edirne psikolog muayene ücreti 2121 terapi uygulanacak kişinin kaç seansta terapiye karşılık vereceğine bağlı olarakta değişmektedir. Terapiyi uygulayan psikoloğun tecrübesi, popülaritesi ve aldığı eğitimlerin durumuna göre de değişiklik göstermektedir.

Kısacası Sağlık Bakanlığı’na bağlı merkezler gibi özel kliniklerde de psikolog ücretleri farklılık göstermektedir.
Psikolog ücretlerini net bir şekilde öğrenmek için kliniğimizi arayarak, randevu talep edebilirsiniz. Bu sayede kaç seans uygulanacağını seans ücretini, kaç seans sonunda terapiye cevap vereceğini öğrenebilirsiniz. Unutmayın! Psikolojik rahatsızlıkları ne kadar geç tedavi ettirirseniz, tedavi süreciniz o kadar uzun ve zor oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Merhaba! Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?