Edirne Psikolog Fiyatları 2021

Psikolog, sözcük anlamı ruh bilimci olarak literatüre geçmiş bir sözcüktür. Psikologlar insan ve hayvan davranışlarını inceleyen, mesleki bilgilerini bilimsel araştırmalarda ve insanların yaşadığı problemleri çözmede kullanan kişilerdir. İnsan vücudu hem zihinsel hem bedensel olarak birçok fonksiyona sahip olan bir sistemdir. Kişiler, hayatlarının herhangi bir döneminde bedensel veya zihinsel desteğe ihtiyaç duyabilir. Klinik psikologlar, danışanlarının yaşadığı güçlüklerin üstesinden gelmede, genel adı psikoterapi olan tedavi yöntemini kullanır. Psikoterapi almak isteyen kişilerin aklına ilk olarak Edirne Psikolog Fiyatları 2021 gelmektedir.

Edirne Psikolog Fiyatları 2021 Tarifeleri

Psikolojik olarak profesyonel destek almak isteyen insanların merak ettiği konulardan biri de Edirne Psikolog Fiyatları 2021 ‘dir. Kliniğimizde psikolojik destek almak isteyen bireylerin bütçesini zorlamayacak nitelikte fiyatlandırma yapılmaktadır.

Uygulanan psikoterapi yöntemlerine bağlı olarak değişiklik gösteren psikolog muayenesi ortalama olarak 1 saat sürmektedir ve fiyatlandırma seans saatine göre belirlenmektedir. Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan kliniklerde de ücretler farklılık göstermektedir. Edirne psikolojik ve danışmanlık merkezimizi arayarak ücret bilgilerine detaylı olarak sahip olabilir ve dilerseniz randevunuzu kolaylıkla alabilirsiniz.

Psikologların Görev Ve Sorumlulukları

 • İnsan ve hayvan davranışlarını inceler, normal olmayan olarak nitelendirilen anormal davranışların sebeplerini araştırır.
 • İnsanların düşünce biçimlerini, tepkilerini, duygularını ve tüm bunların kaynaklarını inceler.
 • Çeşitli test veya değerlendirmeler aracılığıyla (kişilik, zeka, yetenek, davranış, tutum ölçekleri kullanarak) sorun veya sorunların kaynağını çözmeye çalışır. olası kaynağını bulmaya ve çözümlemeye çalışır.
 • Ruhsal sorun veya sorunlar yaşayan kişilerle görüşmeler yapar, bu görüşmeler sayesinde sorunların altında yatan sebeplerine dair hipotezler oluşturur.
 • Belirlediği hipotezler neticesinde uygun bir destek planı oluşturur.
 • İnsanların hayatında olumsuzluklara neden olan kaosların ve problemlerin altında yatan l, çevresel ve kişisel faktörleri araştırarak uygun bulduğu teknikleri uygular.
 • Danışanlara sorunları hakkında farkındalık kazandırmaya çalışır.
 • Gündelik sorunlarla veya insanı daha derinden etkileyen travmatik olaylarla nasıl başa çıkılabileceği yönünde danışana yardımcı olur, kişinin sorun çözebilme becerilerini geliştirmeye çalışır.
 • Bir psikolog danışanlarının kendisine açtığı olay ve durumları, adli vaka olarak adlandırılanlar hariç, kimseyle paylaşma yetkisine sahip değildir.
 • İnsanları psikoloji ve ruhsal hastalıklar gibi konularda bilgilendirmeyi amaçlar ve bunun için seminer, konferans veya eğitimler düzenler.
 • Psikologlar, psikiyatristler gibi danışan kişilere ilaç yazamaz.
 • Muayene gizlilik politikası gereği seans içinde paylaşılan bilgileri seans dışında olan kişilerle paylaşmaz
 • Psikolog, sizin vereceğiniz kararı değiştirmek için sizi ikna edemez, sadece sizin vereceğiniz kararın doğru veya yanlış olduğu konusunda sizi bilgilendirir ve yol göstermeye çalışır.
 • İnsanlarla konuşma konusunda çekingenliği olan kişiler için, psikologlar hiçbir şekilde danışan kişiye yargılayamaz veya eleştiremez. O yüzden bir psikolog ile görüşmekten çekinmeyiniz.

Edirne Psikoloji Ve Danışmanlık Merkezi

Bir psikoloğa gitmek için illa kanıtlanmış ve onaylanmış bir psikolojik rahatsızlığınız olmak zorunda değil. Stresli zamanlarınızda ve günlük yaşantınızda ki mutluluğunuz, enerjiniz düştüğünde size pozitif düşünmek için yol gösterebilecek psikologlara danışabilirsiniz. Öncelikle, gideceğiniz psikolog oldukça önemlidir. Başarılı bir psikologdan destek almak sizin için daha verimli olacaktır. Verimli bir destek almak için Edirne Psikolog ve psikolojik danışmanlık merkezimizde Uzman Psikolog Ezgi Yürük sizlere hizmet vermektedir. Psikolog seanslarında, psikolog genellikle psikolojik sorunlar daha iyi anlamak için sizlere bir psikoloji testi veya farklı farklı psikolojik testler uygulayacaktır. Bu psikolojik testler sonucunda sizde ne sorun olduğunu anlamaya çalışır ve bu sorunu çözmeye çalışır. Psikolog seansları kişiden kişiye göre değişmektedir. Bazı insanların sorunları 2-3 psikoterapi seansında bitebilirken bazılarında seans sayısı daha fazla olabiliyor. Edirne Psikolog Fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Merhaba! Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?